#Dünyadan #Genel #Özel Yaşam #TÜRKİYE

BİLARDONUN İLK YORUMCULARINDAN PROF. DR. NACİ GÜÇHAN’ I EBEDİ YOLCULUĞA UĞURLADIK.

Eskişehir Deliklitaş mahallesinde doğan Güçhan, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olup, eğitimci bir aileden gelmektedir. Anne ve babası öğretmendi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi’nde çok değişik görevlerde bulundu. Özellikle İletişim Fakültesi Sinema-TV bölümünün kuruluşunda önemli katkıları olmuştur. 2013-2015 yılları arasında Anadolu Üniversitesi rektör yardımcılığı yaptı. Sinema TV Bölüm başkanlığı da yapan Güçhan emekli oldu. 

TRT de yayınlanan bilardo maçlarının ilk yorumcularından olan ve tam bir bilardo tutkunu hocamızı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. 

Yaz tatilini geçirdiği Çanakkale’nin Ezine ilçesi Tavaklı köyünde yürüyüş yaparken 19 yaşındaki bir gencin idaresindeki otomobil çarptı ve olay yerinde hayatını kaybetti.

3 Eylül 2023 tarihinde Eskişehir Alaaddin Camii’nde kılınan öğlen namazına müteakip cenaze töreni ile defnedilmiştir. Cenazesine yakın arkadaşı olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, çocukluk arkadaşı Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kendisi ile 20 yılın üzerinde bir süredir arkadaşlık yapan Bilardo Camiasının ustalarından Murat Tüzül ve arkadaşları da katıldı. Bilardo camiasının cenazedeki kalabalığı büyük bir vefa örneğiydi. Hocamıza Allah’ tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve başsağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun Naci Hoca…