#CEB #TÜRKİYE

PREDATOR GRAND PRIX WOMEN 3-CUSHION – CIUTAT DE VALÈNCIA

İlk defa düzenlenecek olan 3 Bant Bayanlar turnuvası Predator Grand Prix “Ciutat de Valencia” başlamaya hazır.
Etkinlik Predator tarafından destekleniyor ve Valensiya Federasyonu, RFEB (Real Federacion Española de Billar) ve CEB’nin himayesinde CB Ateneo Mercantil tarafından düzenleniyor. Turnuvanın düzenleneceği yer , İspanyol şehrinin şehir merkezindeki Spor ve Kültür Kompleksi La Petxina’nın Kütüphane Binasıdır.
İspanyol belediye ve spor yetkilileri bu önemli yeni yarışmayı büyük ölçüde desteklediler.
Bu etkinlik CEB Grand Prix’si halka sunuldu.
CEB ve ortakları ve sponsorları (Simonis, Aramith, Taom), en üst düzey kadın bilardo müsabakalarının geliştirilmesine büyük önem vermektedir ve bu, bu görev için büyük bir fırsattır. Predator’ın desteği sayesinde, bu Grand Prix’i 23-26 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında Bottrop’ta (Almanya) BC Weywiesen’de gerçekleştirilecek ikinci bir benzer etkinlik izleyecek. Her iki etkinlik de CEB 3 Bant Bayanlar’da puanlar verecek. Sıralama. Bu spor sezonunun sonunda, CEB sıralamasındaki en iyi iki sporcu, bir sonraki spor sezonunun Avrupa Şampiyonası Ferdi için bir Wild Card ile ödüllendirilecektir.CEB Başkanı Diane Wild : “Bu yeni Grand Prix kadınlarının lansmanı bizi gerçekten heyecanlandırıyor. Predator’a verdiği destek için ve Real Federacion Española de Billar’a organizasyon çabası için teşekkür ediyoruz. Hedeflerimizden biri kadınların katılımını artırmak. üst düzey bilardo ve bu çok iyi bir başlangıç ​​noktası gibi görünüyor.”
8 Ulusal Federasyonu temsil eden en iyi Avrupalı ​​kadın sporculardan 24’ünün oyun sahasında olması bekleniyor. 4’erli 6 gruba bölünmüş bir eleme turu oynayacaklar; 6 grup birincisi ve en iyi ikinciler çeyrek finale yükselecek. Turnuva Kozoom tarafından yayınlanacaktır.